То як ми будуємо відносини з іншими визначається патернами, які ми використовуємо, та історія формування більшості яких сягає корінням у дитинство.
⠀
Раннє дитинство – особливо важливий період життя людини, коли формується прихильність.
Досвід може бути позитивним, що допомагає формувати надійну прихильність, але й негативним. Наприклад, досвід заперечення значущими іншими впливає згодом все життя.
⠀
Коли травма відбувається в ранні роки або місяці життя, у дитини можуть з'явитися серйозні порушення прихильності до матері, при яких людина може відчувати дуже інтенсивну, хворобливу і відчайдушну потребу в любові з боку безпечної людини, що дбає, і ця потреба продовжує існувати в дорослому віці, впливаючи на патерни поведінки при вибудовуванні відносин із протилежною статтю та іншими людьми.
⠀
Рання травма зазвичай добре ізольована в пам'яті, і її неможливо згадати безпосередньо. Крім цього, доступ до відчуттів та переживань, пов'язаних з цим досвідом, може викликати в людини дуже емоційну реакцію. Особливо, якщо у нього недостатньо внутрішніх ресурсів, щоб впоратися з матеріалом, що зберігається в пам'яті.
Саме тому далеко не всі підходи психотерапії можуть похвалитися можливістю роботи з цим періодом життя.
⠀
EMDR - один із небагатьох методів, який допомагає зцілити ранню травму та впоратися з її наслідками. Для роботи з таким періодом існує окремий протокол, який допомагає людині переглянути свою історію, починаючи з моменту зачаття, і навіть трохи раніше. Білатеральна стимуляція допомагає мозку запустити програму самозцілення.
⠀
Після підготовчих кроків пропонується систематична переробка ранньої травми EMDR.
Як мета переробки вибираються послідовні тимчасові відрізки, починаючи з перинатального періоду. Після цього встановлюється позитивний досвід. В результаті у клієнта з'являється базове відчуття прихильності та приналежності, його уявлення про себе стає позитивним, він вчиться приймати себе.
Comments